To nasz pierwszy raz… z jednym procentem :) Zobacz naszą akcję w sklepach!
Czwartek, 06.04.2017. Katarzyna Salus
To nasz pierwszy raz… z jednym procentem :) Zobacz naszą akcję w sklepach!
Będąc największą z organizacji w Polsce, zajmujących się odpowiedzialną konsumpcją, udało nam się uzyskać status organizacji pożytku publicznego, dlatego to jest nasz pierwszy raz… z jednym procentem :) Z tej okazji w miniony weekend odwiedziliśmy kilka supermarketów, gdzie staraliśmy się przekonać konsumentów, że czasem warto zastanowić się nad tym co wkładamy do swojego koszyka. 
  • 1 procent najbogatszych ludzi posiada więcej niż reszta świata.
  • Ekologiczna żywność stanowi tylko 1 procent rynku spożywczego w Polsce.
  • Szwaczka z Bangladeszu pracuje ponad 10 godzin dziennie i za uszycie jednego T-shirta otrzymuje mniej niż 1 procent jego ceny w sklepie.
O co chodzi? Czy naprawdę ludzie, którzy pracują przy produkcji naszych ubrań, butów czy żywności zarabiają tak mało? Czy naprawdę dysproporcje w zarobkach bogatych i tych najbiedniejszych są tak duże? Czy rzeczywiście tak ciężko kupić zdrowe jedzenie, niezawierające szkodzących nam pestycydów? Problemy, którymi zajmuje się Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie są jak najbardziej realne, ale w tym roku chcemy też mówić o nich na wesoło.
 
W krakowskich supermarketach rozmawialiśmy z klientami o odpowiedzialnej konsumpcji i przekonywaliśmy, że warto pomagać organizacjom pozarządowym, które uświadamiają konsumentom, kto i w jakich warunkach wytwarza produkty, które na co dzień kupujemy.
 
Zobaczcie co się działo pod krakowskimi supermarketami. A jak już zabierzecie się za wypełnianie PITów to wejdźcie na stronę www.ekonsument.pl/1procent i wesprzyjcie nasze działania! Możecie też wpisać nasz nr KRS w odpowiednią rubrykę na formularzu Pit:  KRS 0000  496 918
 
 
 
 
 
 
Komentarze
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Daniel 19.05.2017 20:15
Gratulacje! Oby więcej produktów eko i fairtrade było w sklepach w dobrych cenach. Wielu nie myśli co kupuję np.: "szynka" czy inny produkt przecież to szynka?! A jednak skład jest trujący.
Podobne artykuły
Możesz zmienić ich życie. Przekaż 1% podatku. KRS 0000 496 918
Wszyscy kupujemy. Jedzenie, ubranie, buty… Nasze rzeczy mają być zdrowe, ładne, modne. Czy zastanawiasz się skąd pochodzą? Co się wydarzyło zanim trafiły w Twoje ręce? Czy wiesz za co naprawdę płacisz? Za każdym Twoim zakupem stoją ludzie i Ty możesz zmienić ich sytuację. Jeśli nie chcesz, by Twoje zakupy przyczyniały się do cierpienia ludzi i niszczenia środowiska, wesprzyj nasze działania i przekaż 1% swojego podatku.