Reuse, czyli używaj wielokrotnie
Poniedziałek, 18.01.2010. Magda
Reuse, czyli używaj produktów wielokrotnie w myśl upcyclingu, czyli metody polegającej na ponownym wykorzystaniu i nadaniu nowego życia produktowi. Zamiast wyrzucać, zastanów się jak możesz wykorzystać ponownie nieużywany przedmiot. Upcycling to świetne ćwiczenie kreatywności! Stary t-shirt może posłużyć na szmatkę kuchenną, pudełko po lodach idealnie sprawdza się do mrożenia pietruszki, skorupki po jajkach sprawdzają się jako nawóz do roślin, fusy po kawie to doskonały peeling. To tylko parę wskazówek jak nadać drugie życie produktowi. Z pewnością jest ich o wiele więcej, jedyne co może być ograniczeniem, to nasza wyobraźnia.
 
Co możesz zrobić już dziś by przyczynić się do zmiany, czyli reuse w praktyce:
  • resztki papieru mogą służyć jako brudnopis
  • dziel się ubraniami, książkami, zabawkami, których już nie używasz
  • bierz udział w bezgotówkowych wymianach ubrań (tzw. swap party)
  • wykorzystuj słoiki na domowe przetwory (nie kupuj nowych!)
  • wymieniaj się z przyjaciółmi filmami, książkami, płytami itp., to pozwoli uniknąć kupowania tych samych rzeczy przez wiele osób i na pewno przyczyni się do zacieśnienia i wzmocnienia relacji
 
Pamiętaj!
istnieje niezliczona ilość pomysłów na spędzanie wolnego czasu i na wykorzystywanie zużytych produktów. Daj się ponieść wyobraźni i stwórz “coś z niczego”. Dobra zabawa i satysfakcja gwarantowana!
Komentarze