Informacje dla firm: Chemikalia

KAMPANIA PYTAJ O CHEMIĘ TO:                                 

  • Darmowe narzędzie do komunikacji z konsumentem
  • Możliwość rozwoju strategii społecznej odpowiedzialności w twojej firmie
Jeżeli jesteś producentem lub sprzedawcą, który buduje odpowiedzialne relacje z otoczeniem, rozwijasz założenia CSRu, starasz się dbać o środowisko naturalne, a przede wszystkim ważny jest dla Ciebie Twój klient to kampania PYTAJ O CHEMIĘ jest dla Ciebie.
 
Jeśli produkujesz lub sprzedajesz odzież, obuwie, meble, artykuły kuchenne, zabawki i akcesoria dziecięce,  elektronikę, produkty dla zwierząt, odzież sportową i outdoorową, akcesoria sportowe, to ta kampania jest dla Ciebie.
 
Kampania PYTAJ O CHEMIĘ tworzona jest przez konsorcjum kilkunastu organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i naukowych z 12 krajów Unii Europejskich. Polskim partnerem jest Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie.
 
CEL: wzrost świadomości społeczeństwa oraz polskiego biznesu na temat niebezpiecznych substancji chemicznych znajdujących się w produktach. W perspektywie zamiana ich na bezpieczne alternatywy.
 
REALIZACJA: W wyniku pracy ekspertów z dziedziny technologii, chemii, prawa oraz działań konsumenckich powstały 2 darmowe narzędzia: aplikacja na smartfony dla konsumentów oraz połączona z nią baza danych firm. Narzędzia w prosty sposób łączą ze sobą konsumenta z producentem i sprzedawcą, aby ułatwić komunikację oraz WESPRZEĆ firmę w spełnieniu swojego obowiązku informacyjnego wobec klienta (33 art. Rozporządzenia REACH).