Podczas performansu aktywiści apelowali do obecnych polityków o faktyczne działania w kierunku powstrzymania katastrofy klimatycznej. Zwracali uwagę na to, że nie godzą się na działania pozorowane i takie, które mają uspokoić społeczeństwo i za którymi nie idą konkretne rozwiązania. Kolejnym ważnym tematem była kwestia migracji klimatycznych. W trakcie wystąpienia młodzi odczytali między innymi list Vito Fiorino, włoskiego rybaka z Lampedusy, który w 2013 roku uratował kilkadziesiąt osób próbujących dostać się na łodziach do Europy.
"Zaangażowałem się w inicjatywę My Elections - My EU! ze względu na bliską memu sercu koncepcję. Jako unijny projekt, skupia się na wartościach, które w Europie i na świecie powinny być przestrzegane i chronione, tak jak podstawowe prawa człowieka, które są niestety notorycznie łamane, naginane lub ignorowane” mówił o swoi udziale w performansie oraz całym projekcie aktywista z Polski Bazyl.
Inny uczestnik wystąpienia Martin z Austrii podkreślał wagę osobistego kontaktu „Unia Europejska często wydaje się bardzo odległa. Możliwość bezpośredniego dialogu tutaj, w Brukseli jest bardzo wyjątkowa. Szczególnie podobało mi się to, że nas wysłuchano i dano nam czas na wyrażenie siebie w naszym własnym języku!”
Spotkanie młodzieży w Parlamencie Europejskmi odbyło się w ramach projektu „My Elections – My EU!” („Moje wybory – moja UE!”), którego głównym celem jest wzmocnienie aktywności obywatelskiej młodzieży poprzez promowanie jej udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. To międzynarodowe przedsięwzięcie jest także odpowiedzią na potrzebę zaangażowania młodych ludzi w procesy decyzyjne dotyczące takich tematów jak zmiany klimatu i związane z nimi migracje.
_____________________________________________________________________________________________________________
Projekty edukacyjny „My Elections – My EU!” („Moje wybory –moja UE!”) jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Za treści na stronie odpowiada wyłącznie Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, poglądy na niej wyrażone niekoniecznie odzwierciedlają oficjalne stanowisko Unii Europejskiej.