Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zaprasza na warsztat na temat zmian klimatu, jego przyczyn i skutków związanych m.in. z nieodpowiedzialną produkcją i konsumpcją. Spotkanie będzie się składać z części teoretycznej (ciekawa prezentacja eksperta nt. zmian klimatu) oraz z części warsztatowej - w tej części zaproponujemy Wam trzy opcje do wyboru.
Podczas części warsztatowej w mniejszych grupach poruszymy następujące tematy:
- Aktywizm w sieci - jak robić MEMY czyli jedna z najpopularniejszych form aktywizmu w Internecie;
- Odpowiedzialna moda i wpływ fast fashion na zmiany klimatu;
- Młodzieżowy Strajk Klimatyczny - jak można się zaangażować, jaki jest nasz wpływ na decydentów
W formularzu zgłoszeniowym prosimy o zaznaczenie preferencji co do wyboru grup warsztatowych. Na tej podstawie zaprosimy zainteresowane osoby do udziału w poszczególnych warsztatach. W przypadku zbyt dużej ilości chętnych na jeden z warsztatów, przeniesiemy osoby do warsztatu, który wybrały na drugim miejscu.
⏰ KIEDY?
25 listopada 2020, godz. 17:00-21:00
Spotkanie odbędzie się online poprzez platformę Zoom.
WAŻNE: musisz mieć minimum 18 lat, lecz nie więcej niż 35.
Najpóźniej do 23 listopada damy Ci znać jak wziąć udział w warsztacie.
W razie pytań pisz na adres: maciej@ekonsument.pl
SYLWETKI EKSPERTÓW I EKSPERTEK:
Marcin Popkiewicz
Analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. Autor bestsellerów „Świat na rozdrożu”, „Rewolucja energetyczna. Ale po co?” i „Nauka o klimacie”. Redaktor portali
ziemianarozdrozu.pl i
naukaoklimacie.pl. Przewodniczący polskiego oddziału ASPO (Association for the Study of Peak Oil) i członek rady programowej INSPRO. Laureat głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu 2015”, „Economicus 2016” za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną oraz „Promotor Energetyki Odnawialnej 2016”. Wraz z zespołem redakcji „Nauka o klimacie” laureat przyznawanej przez MNiSW oraz PAP nagrody „Popularyzator Nauki 2017”.
Katarzyna Zajączkowska-Fajto
Wykładowczyni odpowiedzialnej mody w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru i Fashion College, projektantka ubioru z wieloletnim doświadczeniem w branży mody w największych polskich markach, autorka bloga i podcastu Odpowiedzialna Moda.
Tomasz Przetacznik
Ekolog i aktywista klimatyczny, założyciel i współtwórca Strajku dla Ziemii oraz Akcji Ratunkowej dla Krakowa; organizator wielu akcji edukacyjnych i protestacyjnych dotyczących klimatu i globalnej odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, a także akcji o charakterze lokalnym skierowanych bezpośrednio do władz miejskich Krakowa, których celem jest wywarcie presji społecznej dla podjęcia konkretnych decyzji i działań prośrodowiskowych; współpracował i uczestniczył w licznych inicjatywach ogólnopolskich m.in. Obóz dla Klimatu, Extinction Rebellion, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Obóz dla Puszczy, Inicjatywa Dzikie Karpaty, Otwarte Klatki i wielu innych; organizator proekologicznych happeningów muzycznych i wizualnych; z wykształcenia instrumentalista jazzowy oraz historyk; ojciec dwójki dzieci.
Grzegorz Ćwiertnia
Aktywista i działacz społeczny. Współorganizator ruchu „Nie dla ACTA”. Współpracował z wieloma fundacjami i stowarzyszeniami: Wege Kraków, Studenci dla wolnego Tybetu, Kupuj Odpowiedzialnie, Fairtrade Polska, Greenpeace, Amnesty International, Fundacja Otwarty Plan.
____________________________________________________________________________________
Warsztat jest częścią projektu "Climate of change // My Revolution” finansowanego przez Fundację Drzewo i Jutro oraz projektu „End Climate Change, Start Climate for change #ClimateOfChange – A Pan-European campaign to build a better future for climate-induced migrants, the human face of climate change”, współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej oraz dotacji NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.