Międzynarodowa konferencja online, w której udział wzięło kilkadziesiąt osób z Polski i Austrii, odbyła się w ramach projektu
Moja Rewolucja. Młodzież pracowała nad wyodrębnieniem najważniejszych postulatów i stworzeniem
Manifestu Zmian, który zostanie przedstawiony posłom i posłankom na listopadowym spotkaniu w Brukseli.
Według młodzieży problemem, który wymaga pilnych rozwiązań jest kwestia zmian klimatu. W ramach rozwiązań postulowano ograniczenie konsumpcji, promocję sprzedaży i kupna rzeczy z drugiej ręki, reglamentację dóbr oraz dotacje dla firm chcących ograniczyć koszty zewnętrzne swojej działalności (kaucje, opłaty depozytowe, kaucja na elektronikę, pralki, suszarki, elektrośmieci).
Ważną kwestią, wg. aktywistek i aktywistów, okazała edukacja. Postulowano obowiązkową edukację w dziedzinie klimatu, również na poziomie kształcenia wyższego, nagłośnienie problemów związanych z produkcją i konsumpcją dóbr codziennego użytku (kampanie, filmy, reklamy, organizacja wydarzeń less waste, promocja odpowiedzialnych firm) oraz wywieranie presji na znane nieetyczne marki.
Miedzynarodowa konferencja została zorganizowana w ramach projektu "Moja rewolucja". W ramach tego projektu z 2020 roku zorganizowano już 3 warsztaty online: 24 kwietnia (na tym warsztacie obecnych było 13 uczniów z Zespołu Szkół Pallotyńskich), 20 maja (w tym wydarzeniu wzięło udział 25 aktywistek i aktywistów) oraz 15 czerwca (w tym spotkaniu wzieło udział 6 studentów i studentek z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie)
Projekt „Moja rewolucja” jest realizowany przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie, w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi z Austrii (Südwind), Włoch (GVC) i Słowenii (Focus). Projekt jest współfinansowany ze środków unijnego programu „Europa dla Obywateli”.
_________________________________________________________________________________________________
Projekt "Moja rewolucja" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Za treści w projekcie odpowiada Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, poglądy w ramach jego wyrażane niekoniecznie odzwierciedlają oficjalne stanowisko Unii Europejskiej.
Warsztat jest organizowany w ramach projektu Climate of Change - My Revolution, finansowanego ze środków Fundacji Drzewo i Jutro