Polska Akcja Humanitarna serdecznie zaprasza na spotkania z Beauty Ntomblzodwa Zibula, wieloletnią pracownicą fabryk odzieżowych w RPA oraz zastępczynią Dyrektora Generalnego The South African Clothing and Textile Workers Union.
Moda łączy nas z ludźmi na całym świecie! Ubrania są noszone i szyte przez ludzi, dlatego chcemy pokazać, jaki wpływ mogą wywrzeć nasze wybory konsumenckie na życie pracowników fabryk odzieżowych w krajach Południa, gdzie zazwyczaj przenoszona jest produkcja ubrań
Zaproszona jako gość specjalny Beauty Zibula jest od ponad 18 lat zaangażowana w walkę o prawa pracownic i pracowników fabryk odzieżowych. Opowie o swoich doświadczeniach i spostrzeżeniach na temat roli konsumentów i twórców mody w poprawie warunków pracy.
Spotkania odbywają w ramach projektu „
Modnie i etycznie” mającego na celu m.in. ukazania z perspektywy pracowniczej współzależności globalnych, jakie obserwować można na przykładzie przemysłu odzieżowego.
Program spotkań:
5 maja 2010r. (środa), godz. 11.00-14.00
Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru, Ul. Świeradowska 43, (budynek Szkoły Łazarskiego), budynek F, Warszawa.
6 maja 2010r. (czwartek), godz. 12.30—14.30
EkoJa, ul. Bohdanowicza 5, Warszawa.
Spotkanie i dyskusja na temat roli edukacji globalnej w Polsce w poprawie wzajemnego zrozumienia pomiędzy społeczeństwami krajów globalnego Południa oraz Północy.
7 maja 2010r. (piątek), godz. 17.00-18.30
Plan B, Al. Wyzwolenia 18, (wejście od Pl. Zbawiciela), Warszawa.
„Twoje ubrania, twoja odpowiedzialność. Trudne wybory etycznej mody” - dyskusja na temat wpływu wyborów konsumenckich na sytuację pracowników fabryk w krajach globalnego Południa. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów
Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu „
Dekonsumpcja” organizowanej przez
Grupę eFTe Warszawa. Więcej na temat pozostałych imprez znajdziecie w pliku Dekonsumpcja - Program (obok) lub na stronie
Grupy eFTe Warszawa.
Spotkania skierowane się do szerokiej publiczności, a zwłaszca do osób zainteresowanych swoją rolą w poprawie życia tysięcy pracownic i pracowników przemysłu odzieżowego.
Wstęp na wszystkie spotkania bezpłatny, spotkania będą tłumaczone z j. angielskiego.
Zachęcamy przedstawicieli mediów do kontaktowania się w sprawie możliwości przeprowadzenia wywiadu z zaproszonym gościem.
Wszelkich informacji udziela koordynatorka projektu „Modnie i etycznie":
Anna Paluszek – anna.paluszek@pah.org.pl, tel. 508 349 598